טיפול פרטני


טיפול פרטני באמצעות פסיכודרמה בשילוב אמנויות ו- CBT מיועד לילדים, לנוער ולמבוגרים.
זהו טיפול בהבעה ויצירה, אשר מאפשר עבודה רגשית העוקפת הגנות שכלתניות.
אנשים מגיעים אלי לטיפול פרטני בפסיכודרמה וב- CBT, CTHO במטרה לערוך שינוי בחייהם, להתחזק, להבין את מקורות הכוח שלהם ולהתחבר אליהם ולבדוק קונפליקטים ונושאים שונים בחיים. הייחוד בטיפול המשלב כלים מהפסיכודרמה, האמנויות וה- CBT הוא הטכניקות בהן נשתמש בדרך למטרות אלו.
בעצם,  במסגרת הטיפול בפסיכודרמה, המטופל לא רק מספר על מה שעובר עליו, אלא הוא "מחיה" בחדר סיטואציות ודמויות משמעותיות בחייו ומנהל איתן דיאלוג בזמן אמת באמצעות פעולה דרמטית. בעצם, במפגש, מתבצעים חילופי תפקידים ודיאלוג עם דמויות מופנמות וקולות פנימיים.
לפי ה- CBT, רבים מהקולות המופנמים והפנימיים שבתוכנו, מהווים את דפוסי החשיבה שלנו והאמונות יסוד אשר על פיהן אנו מתנהלים ותופסים את עצמנו וסביבתנו. דרך ההתבוננות וההבנה שיש לנו יכולת לשנות את התפיסה הזו שלנו, עם ולמרות מה שיצר אותה, דרך ההווה, נוכל לקדם את הטיפול בבעיה אשר בשלה הגיע המטופל לטיפול.
 
כמטפלת, מתוך התפיסה שלי (אשר מקבלת גיבוי בתפיסות הן של ה- CBT והן של הפסיכודרמה), הקשר ביני לבין המטופל שונה מאשר בטיפול מילולי פסיכולוגי סטנדרטי, היות וכמטפלת אני לא רק מלווה את התהליך אלא אף משתתפת בו כ"שחקן משנה" בפסיכודרמות של המטופל, בתפקידים שונים ובסיוע בהעלאת והדגשת הקולות הפנימיים שלו. בכך אני הופכת לשותפה פעילה "בגובה העיניים" יותר מאשר בטיפול קונבנציונלי. לקשר זה יש משמעות תרפויטית.
מעבר לכלים הפסיכודרמטיים, כחלק בלתי נפרד מה- CBT, אני עושה גם שימוש באומנויות פלסטיות, תנועה, סיפור ומשחק. זאת כאמצעי לעבודה עם מי שזקוק לשיטות עם יותר הרחקה, באופן קבוע או במצבים ספציפיים (תלוי גיל/ אופי/ מצב).

אני נותנת מענה למטופלים באילת.

כל פגישה נמשכת 45 דק' ומורכבת מחלק מילולי בו הנושאים יעלו, וחלק בו יטופלו אותם הנושאים באמצעים פסיכודרמטיים/ אמנותיים.
עבודה עם ילדים ונוער עד גיל 18 מותנית במפגש הדרכה עם ההורים אחת ל 2-4 שבועות.